Після візиту експертів ЮНЕСКО до Львова Львівська міська рада подумала створити спеціальну раду, яка займатиметься питаннями охорони історичної частини Львова. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів.

Рішення про створення ради було прийняте після відвідин Львова експертами ЮНЕСКО. До нової структури входитимуть представники ІКОМОС (Міжнародний комітет з питань охорони пам’ятників та визначних місць) та ЮНЕСКО.

«Ми будемо зараз працювати над положенням про таку раду, над регламентом її роботи. Основний принцип той, що фахівці, які є незалежними, міжнародними фахівцями у цій ділянці приїжджають до Львова на регулярній основі і розглядають важливі проекти для міста Львова», – повідомив заступник міського голови Львова Василь Косів.

Він зауважив, що залучатимуться люди з-поза меж Львова та України, оскільки вони можуть більш незалежно, без зайвих інтересів оцінити проекти.

«Ця рада не буде велика, але ми обов’язково запрошуватимемо працівників ІКОМОСу і ЮНЕСКО, щоб ці рішення і обговорення були напряму представленні цим організаціям. Таким чином, маючи результати роботи цієї ради, де є представники ІКОМОСу і ЮНЕСКО, керівництву цих організацій буде простіше і швидше приймати рішення щодо окремих об’єктів. Теперішня ситуація, коли ми можемо комунікувати лише через Київ, через центральну комісію, а вони тоді відправляють в офіс у Парижі, є досить тривалою, Також  людині, яка не була на місці, їй важко оцінити ситуацію», – відзначив Василь Косів.

Водночас представник ЮНЕСКО Ганс Каспарі зауважив, що, для прикладу, німецькі міста, при вступі до ЮНЕСКО створювали аналогічні ради для покращення комунікації та підвищення фаховості тих, чи інших рішень.

Вголос