Вчора, 4 березня, відбулася зустріч громадськості Львова з експертами ЮНЕСКО Гансом Каспарі та Петером Штрассером. Два дні ними опікувалася міськрада і водила їх Львовом. Зустріч вони розпочали зі своїх вражень. Експерти ЮНЕСКО призналися, що їхнє найбільше враження – вікна. Говорячи про чуму пластикових вікон в історичному центрі, політкоректні експерти, похитавши головою, вжили слово “шокуюче”.

Однак головною інтригою зустрічі було не це, а те, що експерти ЮНЕСКО, виявляється, виразили схвалення проектів будівництва на Цитаделі та підземного паркінгу на розі Стефаника-Коперника. Принаймні, так написала прес-служба міськради, а вслід за нею новинні портали Львова. Коли настав розбір польотів, вияснилося, що цих проектів експерти на момент публікації взагалі не бачили. Пан Каспарі в розмові з журналістами був сказав, що йому в принципі подобається Citadel Inn, а про проект будівництва розважального комплексу на кістках він взагалі не висловлювався, бо його не бачив. Політкоректні, знов-таки, експерти вжили слово “непорозуміння” і пообіцяли офіційно спростувати “свою” заяву сьогодні на прес-конференції. (Потім вияснилося, що на місці Citadel Inn була катівня – їм цього ніхто, звісно, не повідомив.)

Зустріч тривала 3 години, експерти були вражені кількістю інформації, яку їм подали. Мовилося про такі гарячі точки, як Цитадель, Федорова, Шухевича, про загальний стан пам”яток та реставрації у Львові. Активіст “ЗСЛ” показав кілька фотографій з рубрики “Руйнація” і розказав про безконтрольність фасадних робіт у Львові. Гості пообіцяли донести всі тривоги Садовому сьогодні, а штаб-квартирі ЮНЕСКО – якнайшвидше подати звіт. Може, це матиме якийсь ефект, хоч після приватних заяв деяких міських очільників, що до ЮНЕСКО їм насправді байдуже, на це сподіватися важко.