У п’ятницю, 20 листопада об 11 год. відбулася зустріч представника мешканців постраждалих будинків, Миколи Балдіна, а також адвоката, Юрія Стеха, з Романом Татарським, власником будинку № 48 по вул. Староєврейській у м. Львові. Про це повідомила мешканка сусіднього будинку п. Тетяна Волошин. Крім того, на зустрічі з його сторони були присутні Ірина Супрун та Олєг Бондарєв (довірені особи п. Татарського). Зустріч відбулася у  робочому кабінеті голови Галицької РДА п. Ірини Маруняк, де була вона та двоє її заступників. На цій зустрічі передбачалося обговорити та погодити чотири питання:

1. Відшкодування матеріальних збитків, завданих свавільними та беззаконними діями Татарського Р.П., в тому числі з’ясування умов проведення ремонтних робіт у пошкоджених ним квартирах мешканців, затвердження термінів проведення робіт, встановлення їхньої якості, а також призначення  відповідальних осіб за їх виконання тощо;

2. Компенсація за моральні збитки, що є наслідком свавільних та беззаконних дій п. Татарського;

3. З’ясування цільового призначення будинку, що його після проведення цієї так званої «реконструкції» п. Татарський планує здати в оренду, оскільки всі мешканці постраждалих квартир одностайно і категорично виступають проти ресторану;

4. Демонтаж незаконної надбудови п’ятого поверху, балконів та металевих конструкцій.

За інформацією Тетяни Волошин, яка надійшла на скриньку “ЗСЛ”, на вищевикладені запитання п. Татарський дав наступні відповіді.

Щодо першого питання: п. Татарський заявив, що ніколи не відмовлявся зробити п. Тетяні Волошин ремонт (це він обіцяє вже третій місяць, щоправда, тільки на словах, демонструючи підписані ним так звані «гарантійні листи», у яких не прописана жодна конкретна значима умова). У цих «гарантійних листах» йдеться про зобов’язання провести невідомо які ремонтні роботи у невизначені терміни, невідомо якої якості і т.д. За словами п.Тетяни, схожі заяви мешканці чують вже три місяці, але нічого, на жаль, не робиться. Щодо проведення ремонтних робіт у інших постраждалих квартирах п. Татарський заявив, що їх необхідно спочатку оглянути.

Щодо другого питання: п. Татарський заявив, що жодних моральних збитків він не завдав і відмовляється надавати мешканцям грошову компенсацію. Він стверджує, що висунуті мешканцями вимоги щодо компенсації моральних збитків – це «чистий шантаж» та «порушення його приватних інтересів». Також п. Тарарський поскаржився на дії адвокатів та громадян, які написали всю правду про незаконну діяльність п. Татарського у Посольство Канади та на його місце праці у ТзОВ «Ернст енд Янг».

На третє питання п. Татарський відмовився взагалі відповідати, сказавши, що це його приватний будинок і він «буде робити те, що вважатиме за потрібне». Після чого довірена особа п. Татарського, Ірина Супрун, заявила про недовіру адвокатам мешканців і висловила побажання з’ясувати перше та друге питання безпосередньо з мешканцями постраждалих квартир.

На спроби захисників підняти ще раз питання цільового призначення будинку п. Маруняк категорично заявила, що спочатку потрібно вирішити всі проблеми про матеріальні та моральні відшкодування. Мешканці сусідніх будинків, в той же час, у жодному випадку не погоджуються на це.

Четверте питання взагалі не розглядалося.

Рішення, яке було прийнято на цій зустрічі, лише одне: Татарський Р. зобов’язується провести відновлювальний ремонт в чотирьох квартирах прилеглих будинків. Щоправда, документів (угод, договорів) підписано не було.

П. Татарський уперше дотримав слова та прийшов о 15:30  до свого будинку № 48 по вул. Староєврейській, де його чекали мешканці постраждалих квартир, які впродовж другого тижня блокують незаконні будівельні роботи у цьому будинку. (Тетяна Волошин нагадує, що на кілька обіцяних зустрічей, остання з яких була призначена на 14 листопада, п.Татарський просто не з’являвся, відверто ігноруючи прохання мешканців).

Спочатку мешканці намагалися донести свої прохання до п. Татарського: вони скаржилися на виниклі проблеми зі здоров’ям, брутальність будівельників, халатність та безвідповідальність самого будівництва, через яке їхнє житло так постраждало; кожен мешканець назвав та обґрунтував свою суму компенсації за завдані їм моральні страждання.

Татарський запропонував оглянути  квартири мешканців, щоб визначити адекватність суми завданих моральних збитків. Мешканці погодилися і Татарський зі своїми довіреними особами оглянув всі квартири. Після чого п. Татарський пообіцяв до понеділка, 22 листопада, запропонувати кожному мешканцю адекватну суму матеріального відшкодування за завдані збитки, а також погодився, знову ж «на словах», провести відновлювальний ремонт у всіх чотирьох постраждалих квартирах.

Як стало мешканцям відомо пізніше, ще 16 листопада Роман Татарський подав на адресу прокурора Львівської області заяву про порушення кримінальної справи за фактом вимагання грошових коштів у особливо великих розмірах, – про це 19 листопада, ЗІК листовно повідомила уповноважена правова представниця п. Татарського, Ірина Супрун. (даємо посилання на відповідну статтю в Інтернеті – http://zik.com.ua/ua/news/2009/11/19/205276 ) – таким чином він завідомо неправдиво обвинувачує людей у вчиненні тяжкого злочину, що також характеризує його подвійну сутність.

Як стверджує Р.Татарський у статті, опублікованій на порталі ZAXID.NET : “У пані Волошин та в ЛКП є мої гарантійні листи, що я зобов’язуюся провести ремонт. Є між нами і письмова угода” – за словами п. Тетяни Волошин, це теж неправда, адже жодної письмової угоди між ними не укладено. ( http://www.zaxid.net/newsua/2009/11/18/185859/opensearch.xml?cbk=1 ).

Також п. Волошин повідомляє, що ще у п’ятницю особи, які, очевидно мають відношення до будинку по вул. Староєврейській, 48 зустрілися з адвокатом мешканців, який захищає інтереси мешканців семи квартир, по суті, семи сімей – Юрія Стеха. Йому було запропоновано назвати суму грошей за те, що він відійде в сторону і залишить цю справу, а разом з нею і припинить відстоювати інтереси постраждалих мешканців. Ю.Стех  категорично відмовився навіть розглядати таке питання. Тоді ці представники попросили постраждалих мешканців не збиратися на пікети, не звертатися у ЗМІ тощо та запевнили, що вони готують конструктивне рішення, яке охопить інтереси всіх мешканців, і попросили дати їм час для прийняття компромісного рішення до вечора понеділка, 23 листопада, запевняючи, що відтепер всі питання будуть вирішуватися напряму з ними.

У понеділок, приблизно о 15:30 біля будинку №48 на вул. Староєврейській до адвоката Юрія Стеха підійшов Олег Бондарєв, «довірена особа» Романа Татарського. П. Бондарєв заявив, що він може оголосити рішення Романа Татарського (знову ж таки – без жодних офіційних підстав – тільки на словах) щодо виплати всім мешканцям постраждалих квартир моральної компенсації і оголосив суму в розмірі 17 тис. грн. Нагадаємо, що загальна сума компенсації за моральні страждання всіх постраждалих мешканців, заявлена ними, складає 75 тис. американських доларів. Адвокат переказав мешканцям пропозицію Татарського від Бондарєва, і всі вони заявили про незадоволення цими сумами компенсації.

Пані Тетяна скаржиться, що процес пошуку компромісів дуже ускладнюється тим, що досі невідомо, хто зі сторони Татарського Р. уповноважений вести переговори та хто уповноважений брати на себе відповідальність за вирішення всіх питань. Натомість є постійна неузгодженість у діях його «довірених осіб» та «тіньових представників».

Мешканці чекали «компромісної пропозиції» власника будинку по вул. Староєврейській, 48, до пізнього вечора понеділка, 23 листопада. Оскільки «тіньові представники» так і не передзвонили, у вівторок, 24 листопада адвокат мешканців спробував передзвонити їм сам, вони слухавки не підняли, а отже, можна вважати, що жодної пропозиції так і не надійшло.

Згодом, того ж 24 листопада, Юрію Стеху зателефонували з Відділу карного розшуку Головного Управління МВС України, оперуповноважений на прізвище Руденко попросив з’явитися п. Волошин Т. та адвоката мешканців до нього в кабінет у п’ятницю, 27 листопада о 10.00 год. Пані Волошин припускає, що таким чином розпочинається тиск на мешканців та адвоката, який не погодився «відійти» від справи, а залишився відстоювати інтереси мешканців.

В зв’язку з цим пані Волошин оголошує наступне:

“Ми скликаємо прес-конференцію на завтра 27 листопада об 11.00 год.

На цій прес-конференції ми плануємо:

1.      Надати достовірну та офіційну інформацію щодо вимог мешканців, що постраждали внаслідок незаконного, самовільного будівництва п. Татарським Р.П у будинку №48 по вул. Староєврейській у м. Львові.

2.      Повідомити про реакцію та вжиті заходи збоку органів влади.

3.      Повідомити про досягненні результати у переговорах з п. Татарським Р.П.

4.      Спростувати завідомо неправдиві коментарі та заяви від п. Татарського Р.П., що пролунали у ЗМІ протягом цього тижня.

5.      Прокоментувати результати виклику п. Волошин Т. та адвоката Ю.Стеха до о/у Руденко у ГУ МВС України.”

Запрошуються журналісти, кореспонденти ЗМІ та всі небайдужі львів’яни прийти та стати на захист мешканців, постраждалих від незаконної реконструкції. Мешканці постраждалих квартир чекатимуть їх після відвідин міліції під стінами ГУ МВС України у м. Львові, на площі Григоренка, 3  з 10.00 год.