Мер Львова Садовий визнав, що у ситуації з будівництвом на вул. Староєврейській є суттєві порушення з боку тих будівельників і людей, які проводять ремонт. Однак, умив руки, зазначивши, що цим має займатися державне підприємство «Архбудконтроль». Про це він зазначив сьогодні, 17 листопада під час брифінгу.

«Вранці я мав нараду з керівником району, управлінням охорони історичного середовища, керівником департаменту, юридичного управління та першого заступника міського голови, де ми розглядали це питання. На мою думку, є суттєві порушення з боку тих будівельників і людей, які проводять ремонт. Звичайно, що тут слід розібратися і ДП «Архбудконтроль» згідно з чинним законодавством має зробити відповідні приписи, щоб ремонтні роботи були призупинені до легалізації всієї документації і наведення ладу. Це моя принципова позиція», – зазначив Садовий.

ЗІК

——————————————————————-

17 листопада мешканці будинку №50 на вул. Староєврейській у Львові звернулися до міського голови Андрія Садового з вимогою припинити руйнування їхнього будинку, пам’ятки архітектури, що належить до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Власник сусіднього будинку №48 проводить масштабну реконструкцію будинку під ресторан, через що у квартирах другого-четвертого поверхів будинку №50 почали тріскати шви між стінами, відпадати плитка тощо. Про це повідомила Тетяна Волошина, мешканка квартири №4 у будинку на Староєврейській, 50.

Щоб протистояти, мешканці семи квартир звернулися за допомогою до адвокатів. Адвокат Микола Балтін прокоментував ZAXID.NET : “Ми довідалися, що власником усіх квартир у будинку №48 є Роман Петер Татарський, громадянин Канади, що працює у поважній аудиторській фірмі “Ernst&Young” у Києві. Про це повідомив Олег Бондарев, що представляє його інтереси, і показував нам документи на право власності. Ми запропонували О.Бондарева, щоб між власником будинку №50 та мешканцями будинку №48 був укладений договір. “Ми забезпечимо юридичний супровід і захистимо права мешканців – допоможемо прописати, які саме роботи, в який термін, з якими гарантіями треба зробити. Після цього ні Татарський, ні його представник не йдуть на контакт”.

Адвокат також повідомив: “У нас є письмова відповідь Архбудконтролю про те, що вони не надавали жодного дозволу на цю реконструкцію. Це самовільна реконструкція. Вони влаштували величезні балкони, які виходять у загальний колодязь. Витягнули на дах близько 5 тонн металоконструкцій і намагалися влаштувати терасу. Мешканці 7 листопада почали чергувати біля входу в будинок, і будівельники не можуть продовжувати роботи”.

Т.Волошина прокоментувала ZAXID.NET : “Ми розповіли міському голові свою проблему. Розказали про пошкодження, які відбуваються у квартирах нашого будинку; про те, що із мешканцями відмовляється особисто зустрітися власник будинку пан Татарський. Ми вказали, що цим свавіллям сьогодні уже обурені не лише мешканці квартир, а й мешканці цілого мікрорайону. І попередили міського голову, що будемо чергувати біля входу в будинок доти, доки хтось не візьме на себе письмову відповідальність припинити ці самочинні роботи”.

За її словами, А.Садовий пообіцяв, що це питання буде вирішуватися на серйозному рівні. Буде скерований запит в Архбудконтроль про накладення заборони на продовження будівельних робіт. Їх треба призупинити до того часу, поки не будуть вироблені усі документи, і з нами не буде погоджена ця реконструкція.

Про це сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий говорив і під час прес-конференції: “Мені відомо про суттєві порушення будівельної організації, яка проводить ремонт. На мою думку, Архбудконтроль має зробити відповідні приписи”.

ZAXID.NET