Завтра, у вівторок 17 листопада, о 13.30 до стін Львівської міської ради прийдуть мешканці вул. Староєврейської та активісти пам’ятко-охоронного руху, які хочуть примусити владу міста звернути увагу на незаконне будівництво в охоронній зоні історичного Львова: перепланування на надбудову кам’яниці на вул. Староєврейській, 48. Про це ЗІК, Львівський Портал та спільноту “Збережи старий Львів” повідомили організатори акції.

Мешканці, житло яких постраждало від незаконного будівництва у сусідньому будинку на вул.Староєврейській, 48, зважилися на пікет міськради після того, як марно очікували реакції на безліч заяв і скарг, надісланих у різні органи влади. Жодних вжитих заходів вони так і не дочекалися.

“Я, Волошин Тетяна, проживаю на вул. Староєврейській,50 близько 20 років, – скаржиться мешканка прилягаючого будинку. – За весь цей час проживання в своїй квартирі такого жахливого життя в мене ще не було. Вся справа в тому, що в сусідньому будинку по вул. Староєврейська, №48 ведуться капітальні роботи у підвалах, балконах, квартирах та горищі, які прилягають до нашого будинку №50. У будинку №48 постійний шум, стукіт, б’ють і ламають перегородки і підлогу, відбувається постійна вібрація. Моя дочка не може спокійно вчитись, оскільки у моїй квартирі потріскалися стіни та стеля, відвалюється штукатурка, відпадає облицювальна плитка, після серії затоплень я з дитиною боїмося аби будинок, який дуже старий, не завалився на голову. На моє прохання відшкодувати нанесену шкоду отримую тільки пусті обіцянки.”

В будинку №48 самовільно відбуваються добудова горища та балконів, розширюється підвал, що призвело до аварійного стану прилеглого будинків №46 та №50 по вул. Староєврейській у м. Львові, повідомляють мешканці. Будівельники, без жодних документів і дозволів, скидають сміття у подвір’я-колодязь, який перебуває у спільному користуванні, справляють там природні потреби. “Жити в страху спостерігаючи за тріщинами, які кожного дня стають все більшими і більшими немає сил”, – пише пані Тетяна. Мешканці сусіднього будинку із №48 на вул. Староєврейській свідчать, що на згаданій кам’яниці незаконно добудовано ще один поверх, встановлено величезні балкони на кожному поверсі, на дах завантажили та встановили 5 тонн металевих конструкцій, а фасад будинку обшили пінопластом.

“Я тут проживаю вже більше 50 років, та ще такого безпорядку, байдужості до інших людей та їх горя не бачила, – пише інша мешканка будинку. – Не знаю, скільки мені ще залишилось жити, та хочеться померти своєю смертю, оскільки жахливі потріскані стіни, перебудова та набудова нашого старого будинку не дають спокою.”

Від 7 листопада і до нині мешканці стоять на вулиці, блокуючи вхід до будинку будівельникам. Власник квартир у будинку №48, де проводяться незаконні будівельні роботи обіцяв зявитися у суботу 14 листопада 2009 року, на розмову із мешканцями, але так і не прийшов до людей, які цілий день його чекали під стінами будинку.

За словами М. Балдіна, представника інтересів мешканців від Адвокатського Бюро “Авелекс”, мешканці будинку вже тиждень намагаються припинити всі наявні роботи у славнозвісному будинку. «Ми вже тиждень не допускаємо туди будівельників, адже боїмося, що і сам будинок і сусідні не витримають тих конструкцій, які там наявні. Зараз на горищі того будинку знаходиться 5 тонн залізобетонної конструкції, а як ви знаєте, будинок є старим і він може не витримати. Стіни сусідніх будинків руйнуються. Ми неодноразово зверталися до власника квартир цього будинку, але ніякої відповіді, реакції ми не отримали. До нас лише підходив його юрист та показував нам документи на правовласність, але жодних дозволів на ремонти він не мав. Очевидно, що у цьому будинку хочуть зробити або ресторан, або готель, або офісні приміщення», – сказав М.Балдін.

Як з’ясував ЗІК, 11 листопада власник будинку – громадянин Канади Роман Петер Татарський, який працює у київському офісі всесвітньо відомої компанії «Ернст енд Янг», прийшов на засідання консультативної ради управління охорони історичного середовища Львова. У порядку денному засідання консультативної ради УОІС серед інших питань пунктом №6 стояв розгляд «ескізного проекту технічного переоснащення нежитлових приміщень №1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 під кафе на вул.Староєврейській, 48 у Львові. Проектант – ТзОВ «Нарольський і партнери» (ліцензія АБ №205342). Замовник – п. Татарський Роман Петер».

Учасники засідання консультативної ради потрактували те, що відбувається на вул.Страєврейській, 48 за самовільне будівництво на території середмістя, але власник приміщень заявив, що діє згідно з законом, який дозволяє узаконювати (!!!) самовільно виконані роботи, однак забуває додати, що ця сумнівна норма стосується винятково до об’єктів, споруджених у 1970–90 роки.