9 жовтня, у Львівській міській раді пройшли громадські слухання проекту містобудівного обґрунтування реконструкції житлового будинку під готель на вулиці Личаківській, 96 у Львові. Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Як повідомив під час громадських слухань львів’янин (приватна особа) Тарас Кирик, який представляв містобудівне обґрунтування, будинок станом на сьогоднішній день знаходиться у аварійному стані.

Він наголосив, що (!) для мешканців сусідніх будинків будівництво готелю на цьому місці буде приємністю. З його слів, «для мешканців приємно, щоб біля них не було розваленого будинку». «Тому ми вирішили зробити там готель», – каже він. Тим більше, коли місто готується до «Євро-2012», а у районі Личаківської немає поруч готелів.

Він каже, що по дорозі на Київ, на Золочів у цьому районі немає готелів, які б недалеко розташовувалися від Личаківської, 96. «Відтак, у готелі будуть бажаючі зупинятися поближче до центру міста», – сказав він.

За його словами, дозволи усіх відповідних служб на будівництво готелю є, в тому числі від МНС, СЕС, управління архітектури Львівської міської ради тощо. Є і спеціальний дозвіл із Києва, адже дана територія знаходиться у історичній спадщині міста. проте Державна служба охорони історичної спадщини надала також свій позитивний висновок.

На місці будинку, що знаходиться у аварійному стані інвестор планує побудувати чотириповерхову споруду-готель разом із мансардом. На першому поверсі буде розміщуватися кафе, що обслуговуватиме людей, котрі поселятимуться у готелі, а на інших поверхах буде розміщено по чотири готельних номера.

Тарас Кирик каже, що у готелі зможуть поселятися і фізично неповносправні особи, для яких також буде зроблено спеціальні умови. У готелі буде встановлене індивідуальне опалення, а також проектом передбачені й місця для персоналу.

На громадських слуханнях були також присутніми і мешканці сусіднього будинку, Личаківської, 92, які висловили ряд зауважень до замовника та архітектора-розробника даного проекту. Мешканці повідомили, що на місці будівництва майбутнього готелю уже залито фундамент, що підтвердив і Тарас Кирик, тому вони настирливо цікавилися, чи законно це було зроблено.

Представники мешканців повідомили також, що надсилали листа-звернення до голови Личаківської районної адміністрації, у якому просили повідомити, що за самовільне будівництво розпочалося на Личаківській, 96. Відповіді від Личаківської РА люди так і не отримали.

«Нас це все і насторожило», – кажуть мешканці. Вони побоюються, що готель буде між будинками дуже тісно стояти, натомість архітектор проекту запевнив мешканців, що будинок готелю якраз буде гармонійно вписуватися у вулицю Личаківську.

Люди побоюються, що із появою готелю також з’явиться і більша кількість машин, проте Тарас Кирик каже, що планом будівництво передбачена маленька автостоянка на чотири авто, що є також характерним для будь-якого іншого сусіднього будинку.

Мешканці вважають, що оскільки вже є закладені конструкції, то якщо зняти стіну будинку, буде загроза для сусідніх будинків. Забудовники ж переконують, що проводилося спеціальне дослідження щодо цього.

Головний архітектор проекту, ФОП Юрій Столяров повідомив, що земельна ділянка, на якій планується звести готель, є приватною ділянкою, яка належить Тарасу Кирику. За його словами, оскільки це історичний ареал міста Львова, то є і містобудівельне обґрунтування від «Укрзахідпроектреставрації». Передбачено також і висоту будинку готелю, інші параметри, які повинні бути враховані при його будівництві.

У майбутньому готелі буде 14 номерів, загальна площа його становитиме біля 700 метрів квадратних, окремо будуть супутні приміщення: службові, адміністративні тощо. «Це готель середнього класу, для середніх туристів, які приїжджатимуть до Львова поїздом чи прилітатимуть літаком, – каже він, – на туристів без власного транспорту. Він гармонійно вписується в архітектуру Личаківської».

Представник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат Ради» Львівської міської ради також повідомив мешканцям, що якщо Личаківська адміністрація протермінувала відповідь на звернення мешканців, то вони понесуть за це відповідальність. Натомість він повідомив мешканцям сусідніх будинків, що звернення можна напряму давати і у Львівську міську раду.

Начальник відділу територіального управління міста управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради Юрій Верхола повідомив, що містобудівне обґрунтування отримало погодження в Управлінні, але з зауваженням, що буде врахована позиція мешканців прилеглих будинків. Натомість люди висловили здивування, що не розуміють, яким чином враховуватиметься їх позиція, якщо вже сьогодні проходять громадські слухання. На що отримали пояснення, що повідомлення про проведення слухань «висіло» на сайті ЛМР більше 30-днів, і що також було надіслано листа-прохання до начальника ЛКП щодо розміщення у районі оголошень про проведення громадських слухань сьогодні. Таке ж оголошення про їх проведення, кажуть, було надруковано й у газеті, тому усі бажаючі мешканці, мовляв, могли прийти сьогодні у ЛМР.

Відтак, думка громадськості буде врахована пізніше: перед винесення даного рішення на розгляд виконавчого комітету Львівської міської ради, але після затвердження містобудівного обґрунтування. Присутній на слуханнях Володимир Следзь своєю чергою нагадав, що сьогодні якраз і йде слухання містобудівного обґрунтування. За його словами, мешканці мають повне право турбуватися, що буде розміщено біля них по сусідству.

Мешканці ж запропонували провести серед жителів прилеглих будинків письмове опитування, чи згодні вони, щоб на Личаківській, 96 будувався готель.

«Наперед ставиться фундамент, відповіді на наш запит від районної адміністрації немає, сьогодні проводяться начебто громадські слухання, – у нас є певні підозри», – сказали мешканці, – «Адже з людьми про готель так ніхто і не говорив».

Натомість Кирик заявив, що замовник не винен, що Личаківська РА вчасно не відповіла на звернення громадян.

Однак настоювання мешканців на тому, чи законно на цьому місці було залито фундамент, все таки дали свій результат: за результатами громадських слухань було вирішено створити погоджувальну комісію, яка має вивчити це питання. Вона ж має надати мешканцям письмову відповідь, чи немає в цьому порушень законодавства.

Мешканців також турбувало питання, чи не впаде вартість нерухомості у сусідніх будинках після того, як на Личаківській, 96 постане готель. Замовники зазначили, що навпаки, вартість житла-квартир, де поблизу є готелі, а це фактично по всьому центру міста, зростає у два-три рази, однак, схоже, це мешканців Личаківської, 92 так і не переконало….