Міська влада досі навіть не надала документів для необхідних погоджень в державній службі з питань національної культурної спадщини, як того вимагає закон. Без таких погоджень місто не має права розпочинати жодні роботи. В іншому випадку держслужба видає припис про їх негайне зупинення.

«Станом на 1.06. 2009 р. Держкультспадщини не розглядала і не погоджувала проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки на розі вулиць Краківської-Вірменської, не надавала дозволів на проведення на цій ділянці будівельних земляних робіт та не погоджувала проекту будівництва готельного комплексу», — йдеться у листі Голови служби М.Кучерука від 24. 06. 2009 р. за № 22-1899/21. Центр «СІМ» наголошує: без відповідних в установленому порядку з Держкультурспадщиною погоджень та дозволів всі будівельні земляні роботи на території, що має подвійний охоронний статус — Державного історико-архітектурного заповідника, занесеного до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО, — самовільні і незаконні.

Центр «Сім» застерігає міську владу від чергових незаконних дій, які можуть зумовити виключення Львова із списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Нагадаємо, що в червні цього року ЮНЕСКО в зв’язку із забудовами, що спотворюють історико-архітектурне середовище виключила зі списку світової спадщини Дрезден.

Прес-центр ЦППД «Сім»