Сказавши, що громада не проти “готелю на кістках”, який планують звести на Цитаделі.

Львівська міська рада оголосить міжнародний конкурс проектів готельного комплексу на Цитаделі. Рішення про це ухвалив виконавчий комітет Львівської міської ради, повідомляють львівські ЗМІ. Інвестор планує, окрім готельного комплексу, звести ще кіноконцертний зал на 2,5 тисячі місць та реконструювати вежу, у якій знаходиться книгосховище бібліотеки Стефаника. Про це повідомив журналістам начальник міського управління архітектури Юрій Криворучко.

Пан Криворучко, зокрема, сказав: “Ми провели громадські слухання, і громадськість не проти, щоб з’явився цей готель.” Це неправда. Будь-який учасник громадських слухань 22 липня цього року, на яких обговорювалася концепція загосподарювання Цитаделі, легко пригадає, що проти “готелю на кістках” висловилася більша частина мовців від львівської громади. В той час, як на підтримку будівництва готельного комплексу виступило 6 львів’ян (з них 1 – депутат міськради), нейтрально-застережливих виступів було 4, а негативних – 11. Це легко можна перевірити, подивившись повний відеозапис цих громадських слухань, зроблений “ЗСЛ”.

Залишається задати риторичне запитання: за яким критерієм головний архітектор визначав прихильність учасників громадських слухань до будівництва готелю? Який недруг порадив йому сказати публічну неправду, яку так легко спростувати?

“На такі великі об’єкти завжди потрібно оголошувати конкурс, проектів має бути багато. Досвід Вірменської-Краківської показав, що львів’яни цікавляться архітектурою, тому має бути широке громадське обговорення таких проектів”, – сказав Юрій Криворучко. Пан Криворучко лицемірить, адже громадські слухання і були цим широким обговоренням: 22 липня сесійна зала зібрала рекордну кількість бажаючих взяти участь в обговоренні, яке тривало значно довше, ніж планувалося. Це широке обговорення, судячи з рішення міськвиконкому та слів Юрія Криворучка, міська влада повністю проігнорувала. А досвід “Вірменської-Краківської” згодиться громаді Львова для того, щоб не допустити подальшого вандалізму в історичній частині міста.

Вся інформація про конфлікт довкола будівництва на Цитаделі.