Archive for April, 2010

Евро-2012: Во Львове не хватает гостиниц

(c) korrespondent.net
По подсчетам экспертов УЕФА, для проведения Евро-2012 Львову нужны дополнительные номера.

В частности, это 73 номера в пятизвездочных отелях, 261 – в четырехзвездочных, 520 – в трехзвездочных.

Об этом 29 апреля во время дискуссионной панели Евро-2012: толчок в развитии инфраструктуры и формирования позитивного инвестиционного климата в рамках Весеннего Делового Форума сообщил внештатный советник городского головы по вопросам гостиничного хозяйства Иван Лунь. Read the rest of this entry »

Tags:

Фальсифікації у забудові львівського парку „Знесіння” тривають

(c) ГО ЦППД „СІМ”

Львів’яни вкотре стали свідками неприхованих фальсифікацій з боку певних політичних сил та комерційної структури, що має намір забудувати частину унікальної території Львівського регіонального ландшафтного парку „Знесіння” усупереч потрійному охоронному статусу цієї території.

Цього разу ефективним – і це доводиться констатувати з подивом і жалем – інструментом фальсифікацій стали громадські слухання проекту містобудівної документації, що стосується ідеї зведення будинкового кварталу в парку „Знесіння”, та висвітлення самого перебігу цих громадських слухань у пресі. Read the rest of this entry »

Tags:

ЮНЕСКО може показати жовту картку Україні

(c) ZIK

Думати про високі етоси реставраційного фаху та моральні засади пам’яткоохоронної діяльності закликав учора своїх колег президент Національного комітету ІКОМОС Микола Яковина під час перебування у Львові, – про це сьогодні, 19 квітня повідомив кореспондент ЗІКу.
У неділю, 18 квітня, Микола Яковина у приміщенні Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії і культури узяв участь у ініційованій львівським скульптором та сценографом Олександром Оверчуком акції «Запали свічку за втраченою пам’яткою», що була приурочена до Міжнародного дня пам’яток та історичних місць.

Як зазначив Микола Яковина, за тієї руйнаційної навали, від якої потерпають пам’ятки, гріхом виглядало б поздоровлення зі святом, бо немає дня, коли б в Україні не фіксувалося якесь порушення пам’яткоохоронного законодавства.

«Зараз ми очікуємо на виважені висновки інспекторів ЮНЕСКО, які приїжджали до Львова. Як то не прикро, але вони цілком справедливо можуть показати Україні жовту картку», – спрогнозував Микола Яковина.

Tags:

У середньовічний єврейський квартал у Львові в’їхали трактори валити пам’ятку архітектури

Сьогодні на ділянці біля будинку №28 на вул. І. Федорова у Львові з’явилася важка будівельна техніка, – про це 20 квітня повідомив кореспондент ЗІКу.

Трактори, що виїхали на ділянку, мають намір засипати археологічні розкопи та створити майданчик для подальшого розбирання буд. №28, що є архітектурною пам’яткою.

Нагадаємо, археологічні дослідження на цій території ще не завершені в повному обсязі, а пам’ятка мала би бути виведеною із аварійного стану (тільки не шляхом її розбирання!!!).

Усе, що діється в останні дні на цій ділянці, не погоджене з керівними органами ЮНЕСКО, до списку світової спадщини якого належить ця територія, котра має подвійний охоронний статус.

ЗІК звертається до Прокуратури терміново припинити незаконні дії, що відбуваються на цій ділянці за прямого сприяння міського голови Львова.

Tags:

Пам’яткоохоронці вимагають від міністра культури захистити пам’ятки у середньовічному єврейському кварталі Львова

(c) ZIK, 19.04.2010

Керівник програми моніторингу Державної пам’яткоохоронної політики Ярина Ясиневич у листі від 16 квітня звернулася до міністра культури і туризму України Михайла Кулиняка з проханням простежити за неухильним дотриманням пам’яткоохоронного законодавства з боку львівської влади та орендарів ділянки на вул. Федорова у Львові, де, за запевненням мера Андрія Садового, цього тижня розпочинаються роботи із спорудження готелю до «Євро-2012». Про це сьогодні, 19 квітня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Звертаючись до міністра культури і туризму України Михайла Кулиняка, Центр правових та політичних досліджень «СІМ», який реалізовує програму моніторингу державної пам’яткоохоронної політики із залученням українських та міжнародних експертів, клопочеться долею будинку №28 на вул. Федорова у Львові, приреченого на розбирання.

Текст цього листа був надісланий до відома також міністру Мінрегіонбуду В. Яцубі, глові Державної служби з питань національної спадщини. М. Кучеруку, начальнику управління архітектури, головному архітектору м. Львова Ю. Криворучку та начальнику управління охорони історичного середовища Львова Л. Онищенко-Швець Read the rest of this entry »

Tags:

Команда мера Львова ігнорує закони і підтримує будівництво, що руйнує пам’ятки архітектури

(c) ZIK, 19.04.2010

За запевненнями міського голови Львова Андрія Садового, висловленими на брифінгу 14 квітня, всі археологічні роботи на вулиці Федорова, 23-25 та 22-26, де планують побудувати готель, завершено, однак така інформація не відповідає дійсності. Про це повідомляє Рятівна археологічна служба, яка висловлює стурбованість станом дотримання пам’яткоохоронного законодавства у Львові.

Нагадаємо,14 квітня міський голова Львова заявив журналістам, що цього тижня має початися «будівельна фаза» на ділянці, де має постати готель до «Євро-2012» на вул. Федорова у Львові.

За словами директора Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Олега Осаульчука, про жодне завершення археологічних робіт не може бути й мови. А будівельне втручання на ділянку на цьому етапі означатиме варварське знищення культурного шару Львова 14-18 століть, та, ймовірно, і раніших часів. Read the rest of this entry »

Tags:

На вул. Федорова у Львові тріщать історичні будинки,

(c) ZIK, 19.04.2010

Завтра мають бути завершені роботи із встановлення маяків на стінах будинків, що оточують ділянку на вул. Федорова у Львові, де з цього тижня, за запевненнями мера Андрія Садового, розпочинаються будівельні роботи, – про це сьогодні, 19 квітня, із посиланням на експертів, котрі обстежують стан прилеглої забудови, повідомив кореспондент ЗІКу.

Фахівці НУ «Львівська політехніка», які уклали угоду із замовником спорудження готелю до «Євро-2012» на вул. Федорова у Львові про обстеження технічного стану прилеглої забудови, у коментарі кореспондентові ЗІКу наголосили, що із 15 будинків – 11 перебувають в аварійному стані. Read the rest of this entry »