Archive for September, 2009

Громада просить Президента захистити Цитадель

Учасники Дискусійного Форуму «Проблеми збереження та розвитку території
ландшафтно-архітектурної пам’ятки «Цитадель», що відбувся у Львові 18 вересня, прийняли звернення до президента України Віктора Ющенка, в якому просять його не допустити плюндрування Цитаделі. Read the rest of this entry »

Резолюція дискусійного Форуму «Проблеми збереження та розвитку території ландшафтно-архітектурної пам’ятки «Цитадель»

Ми, учасники дискусійного Форуму – представники територіальної громади Львова, громадських пам’яткоохоронних організацій, органів місцевого самоврядування, наукових та інших установ, зокрема:

    Бібліотеки імені В. Стефаника НАН України,
    Львівської галереї мистецтв,
    Національного університету «Львівська Політехніка»,
    Львівського національного університету імені Івана Франка,
    Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури,
    Українського національного комітету ICOMOS,
    Товариства шанувальників Львова,
    Фонду «Збереження історико-архітектурної спадщини Львова»
    Громадської ініціативи «Збережи старий Львів», Read the rest of this entry »

ЮНЕСКО: Незадовільний стан збереження Софійського собору та Києво-Печерської Лаври негативно відіб’ється на інших українських пам’ятках

Комітет всесвітньої спадщини звернувся до України з проханням запросити спільну місію експертів ЦВС та ІКОМОС для оцінювання стану збереження об’єкта “Ансамбль історичного центру м. Львів”. Read the rest of this entry »

Известные петербуржцы просят Д.А.Медведева вмешаться в ситуацию с “Охта-центром”

“Упомянутыми Правилами землепользования и застройки предельная высота строительства зданий в устье реки Охта была установлена в 100 метров. Однако, в августе 2009 года «Общественно-деловой центр «Охта» (дочерняя структура компании «Газпром нефть») обратился в Правительство Санкт-Петербурга с просьбой на предоставление ему разрешения на «отклонение от предельных параметров строительства», а именно – разрешения на строительство на данном участке здания 396-метровой высоты.” Read the rest of this entry »

Акція, що повинна була відбутися в п’ятницю, переноситься

Ми попередньо проанонсували серед друзів спільноти, що у п’ятницю відбудеться чергова акція “Збережи старий Львів”. Повідомляємо, що вона переноситься через незалежні від нас причини. Про нову дату повідомимо, як тільки вона стане відомою.

Добро пожаловать в трехзвездочный «Бабий Яр»

На ул. Мельникова, 52-54, на территории Бабьего Яра, к Евро-2012 планируется одноименная гостиница.

Комментировать тут нечего. «Душевно глухие» с Крещатика, 26, могут возразить – это, мол, «рабочее» название. А строить отель с ресторанами, люксами и с видом на место убийства десятков тысяч людей – можно? 50 лет назад в советском Киеве уже планировали устроить на этом месте парк «культуры и отдыха» с танцплощадками и аттракционами. Кончилась эта стройка Куреневской трагедией марта 1961 года. Мало? Read the rest of this entry »

Tags:

В УКУ обговорили проблеми архітектурної спадщини Львова

В Українському католицькому університеті відбулася бесіда на тему “Збереження історико-архітектурної спадщини Львова і виклики Євро-2012” за участю головою ради ЛОО Українського товариства охорони пам’яток історії і культури Андрія Салюка. Read the rest of this entry »

Популяризуємо тему збереження старого Львова

Сьогодні, в середу 23 вересня, відбулося одразу дві акції за участю “ЗСЛ”. Біля Львівського національного університету активістки “Збережи старий Львів” інформували перехожих про проблеми пам’яток архітектури та загрози, що нависли над нашим містом. Вони роздавали листівки та спілкувалися з зацікавленими.

В той же час в Українському Католицькому Університеті відбулася лекція голови Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрія Салюка, на якій обговорювалися ті самі проблеми. Лекцію було задумано та організовано активістом “Збережи старий Львів”. Ми плануємо проводити такі зустрічі також в інших навчальних закладах Львова.

Скарга на дії міліції примусила прокуратуру поновити кримінальну справу щодо знищення будинку Ярославенка

Прокуратура Львівської області скасувала постанову ГУМВСУ у Львівській області про закриття 30 грудня 2008 року кримінальної справи за фактом знищення пам’ятки історії і культури – будинку композитора Ярославенка, яка була порушена 22 вересня 2008 року. Read the rest of this entry »

Гуд бай, дитмайданчик, гуд бай?

Черговий скандал навколо спроб захоплення дитячих майданчиків у центрі Львова має всі шанси перейти у політичне протистояння. Тим паче, що час сприяє цьому – вибори не за горами. І коли, як не зараз найкраща можливість продемонструвати обранцям свою турботу. Можливо, дякуючи саме такій показовій любові, цього разу мешканцям таки поталанить й дітям залишиться улюблене місце для ігор. Read the rest of this entry »