Archive for July, 2009

Отель на Фёдорова в свете истории города

(с) Иосиф Гельстон.  Копия в другом журнале

В мае 2007 года на на различных информационных сайтах, в т. ч. на интернет-ресурсе «Zaxid.net», впервые появилась информация о планах Львовской городской администрации построить на ул. И. Фёдорова гостиничный комплекс c подземным паркингом. Эта улица до 1871 г. называлась Еврейской и находится в бывшем еврейском квартале.

Read the rest of this entry »

Tags: ,

Нове будівництво у Львові на Цитаделі не повинно зруйнувати дух пам’яті

Нова архітектура не повинна агресивно втручатися в історичне середовище та нищити його, – до такої думки дійшли реставратори Ганна Кос та Лідія Горницька, коментуючи актуальну для Львова проблему спорудження нового 5-зіркового конгрес-готелю у вигляді висотного будинку новітніх архітектурних форм у межах історико-культурного ландшафтного парку та поблизу пам’ятки архітектури – львівської Цитаделі. Read the rest of this entry »

Мы не одни: находка на Цитадели.

Вчера мы с afarran_silent пошли на Цитадель искать подземный ход, о котором говорит в своей книге “Львівська Цитадель” Тарас Пиняжко. Тот самый ход, которым в 1943 году пытались бежать из концлагеря узники П.Годфруа и его друзья.

Хода мы так и не нашли, но нашли кое-что другое. Read the rest of this entry »

Tags:

Нові матеріали по Цитаделі

Tags:

“Ведомости”: Москва — не Рим

Елена Батурина: «Я, честно говоря, с ужасом гляжу на Венецию, на эти жуткие облупившиеся дома — страшное зрелище на самом деле». Read the rest of this entry »

Інвестор: З “бункером” покінчено

Готель на розі вулиць Вірменська та Краківська не буде будуватися за проектом Губерта Германа, який був представлений раніше. Про це ініціативі “Збережи старий Львів” повідомив президент компанії “Будінвест” Віктор Коць. Причиною відмови інвестора від проекту австрійського архітектора був широкий протест львівської громадськості. “Концепцію Губерта Германа відхилено, берем за основу концепцію Політехніки. З “бункером” покінчено”, сказав пан Коць. Read the rest of this entry »

Історичний коментар планів освоєння території комплексу «Цитадель»

Територія історико-культурного ландшафтного комплексу «Цитадель» має важливе значення для збереження і вшанування національної пам’яті цілої низки народів: зокрема українців, росіян, французів, італійців, бельгійців. Це перш за все пов’язано із тим, що у 1941-1944 роках на цій території знаходився нацистський концентраційний табір для військовополонених під назвою Stalag–328 «Tsutadell». Через цей концтабір пройшло біля 284 тисяч чоловік, з яких 142 тисячі вмерли від хвороб, голоду та розстрілів. Починаючи з грудня 1942 року Цитадель стає одним з підтаборів «дисциплінарного табору» «Шталаг 325» у Раві-Руській, що його тогочасний прем’єр-міністр Великобританії Вінстон Черчілль назвав «табором краплі води і повільної смерті». Read the rest of this entry »

… гаряче влітку у Львові…

(с) Ірина Котлобулатова, 23.07.2009

Цьогорічне спекотне літо у Львові означено війною між міською владою та неформальною групою захисників древнього міста, які відкрито виступили з акціями протесту.   Read the rest of this entry »

Цитадель: петиція

В Інтернеті з’явилася петиція проти будівництва готельного комплексу на Цитаделі.

Słuchania co do przyzslego zagospodarowania Cytadeli

(c) Iryna Kotlobulatova 23.07.2009

22 lipcа w Radzie miejskiej odbyły sie słuchania co do przyzslego zagospodarowania Cytadeli.
Głównym tematem przyszlego urządzenia terenu Cytadeli była budowa hotelu w północnej części wzgorza w kotlinie między górami Wronowskich oraz Kalecza (w ogóle, między pierwszą i drugą maksymilianska wieżami). Read the rest of this entry »

Tags: