Archive for category Статті

Янукович предлагает создать фонд охраны Львова

(c)

Президент Украины Виктор Янукович предлагает создать Благотворительный фонд по охране культурного наследия Львова.

Об этом идет речь в расширенном поручении Януковича по проблемам Львовской области, сообщили в пресс-службе Президента. Соответствующее поручение правительству глава государства подписал в понедельник (14.06.2010).

Read the rest of this entry »

Tags:

Законодавці вимагають жорсткішої відповідальності за зневажання культурної спадщини

(с) ZIK

Законом України№ 3190-VІ 11 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони культурної спадщини» зроблено крок до вдосконалення чинного законодавства України у сфері охорони культурної спадщини, – про це сьогодні, 17 травня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Закон, що його 11 травня у повторному другому читанні прийняла Верховна Рада, спрямований на підвищення відповідальності за порушення його вимог, уточнення повноважень державних органів охорони культурної спадщини, положень щодо збереження пам’яток історії та культури та діяльності історико-культурних заповідників тощо. Read the rest of this entry »

Tags:

Фальсифікації у забудові львівського парку „Знесіння” тривають

(c) ГО ЦППД „СІМ”

Львів’яни вкотре стали свідками неприхованих фальсифікацій з боку певних політичних сил та комерційної структури, що має намір забудувати частину унікальної території Львівського регіонального ландшафтного парку „Знесіння” усупереч потрійному охоронному статусу цієї території.

Цього разу ефективним – і це доводиться констатувати з подивом і жалем – інструментом фальсифікацій стали громадські слухання проекту містобудівної документації, що стосується ідеї зведення будинкового кварталу в парку „Знесіння”, та висвітлення самого перебігу цих громадських слухань у пресі. Read the rest of this entry »

Tags:

Ексклюзив. Львів: між історією та… інвестором

Опубліковано 11.03.2010

Ганс Каспарі, експерт ІКОМОСу, про архітектурні зміни у Львові, «епідемію» пластикових вікон та нове будівництво у місті

Минулого тижня на чотири дні до Львова завітала інспекція ЮНЕСКО. Представляли її працівник бюро ЮНЕСКО Петер Штрассер та представник ІКОМОС Ганс Каспарі. Результати планової перевірки, як і рекомендації поважних міжнародних фахівців щодо збереження та розвитку території центральної частини Львова, занесеної до Списку світової спадщини ЮНЕСКО, львів’яни почують аж у липні під час чергового засідання Комітету. Наразі ж «Пошті», єдиній зі ЗМІ, вдалося поспілкуватися із Гансом Каспарі про враження від Львова та почути думку експерта про більшість проектів нового будівництва. До слова, саме пан Каспарі свого часу посприяв тому, щоб наше місто було внесено до Списку світової спадщини. Read the rest of this entry »

Tags:

Жители Львова выступили против бизнес-центра на месте концлагеря

(c) Взгляд, 27 ноября 2009, 15:51

Против строительства властями Львова отеля и бизнес-центра на месте фашистского концлагеря «Шталаг-328-Цитадель» впервые вместе выступили ветераны-фронтовики, представители нацменьшинств, левые и украинские националисты. Read the rest of this entry »

Tags:

СБУ офіційно інформує про те, що на території Львівської цитаделі розстрілювали полонених і спалювали їхні тіла

(c) ZIK

Управління Служби безпеки України у Львівській області розглянуло відкритого листа, у якому громадськість висловила стурбованість проведенням конкурсних процедур з майбутнього будівництву конгрес-готелю у м. Львові на території історико-культурного ландшафтного комплексу «Цитадель», і надіслало відповідь депутату Львівської міськради Вірі Лясковській, – про це сьогодні, 7 грудня повідомив кореспондент ЗІКу. Read the rest of this entry »

Танці на кістках: Цитадель забудують кіноконцертним комплексом

Львівський портал / 07.12.2009 15:55

У роки Другої світової війни на території сучасного історико-культурного ландшафтного комплексу «Цитадель» було закатовано до 200 тисяч військовополонених антигітлерівської коаліції, згодом своїх в’язнів на цій території мордував НКВД, проте цілком реально, що уже через кілька років на кістках убитих співатимуть та танцюватимуть. Read the rest of this entry »

Tags:

Епідемія вразила львівські аптеки.

(с) І. Мацевко.

Епідемія грипу в Україні показала повну неспроможність влади реагувати на надзвичайні ситуації і повну незахищеність наших громадян. Ця влада настільки знахабніла, що рекомендує українцям у ХХІ столітті самим подбати про себе і, як в середньовіччі, взяти в руки голку, нитку, марлю і пошити собі пов’язки. Вона не має жодних докорів сумління, і вже знайшла винних – фармацевтів. Про їхнє бажання нажитися на горі людей ми чуємо з вуст чиновників вищих рангів вже тиждень з усіх телеканалів України. Але чомусь ця влада  мовчать про те, що саме вона впродовж вісімнадцяти років незалежності руйнувала українську фармацевтичну галузь, продаючи фармацевтичні заводи, закриваючи склади, які мали резервні запаси асортименту сезонних препаратів, руйнуючи систему комунальних аптек.

Більш, ніж півтора роки місто спостерігає за відчайдушними заходами фармацевтів комунальних аптек області, які періодично страйкують під стінами Обласної ради, захищаючи своє право на існування і відстоюючи статус юридичної особи. Заручившись підтримкою Обласної ради, тіньові «грошові мішки» намагаються поглинути комунальний сектор з метою встановлення своїх «правил гри» на фармацевтичному ринку Львівщини.  Спроба знищення аптек комунальної власності має і інший бік, не менш важливий: йдеться про їх вигідне розташування в центрі міста і мікрорайонів. На цьому місці можна відкривати не тільки приватні аптеки, але й ресторани, фастфуди, розважальні заклади – все те, що сьогодні приносить великі прибутки.

Жертвою такої ситуації стала одна з найстаріших аптек Львова – аптека «Під Фемідою», що на вулиці Дорошенка 36. Read the rest of this entry »

Tags:

Неспроможний інвестор чи керівництво міста Львова дурить громаді голову

Марта Гартен, спеціально для ЗІКу.

На нинішньому брифінгу міський голова Львова Андрій Садовий не зміг сформулювати чітких засад політики міста щодо інвесторів, які не виконують своїх інвестиційних зобов’язань, коли питання зачепило ділянку на вул. Федорова у середньовічному єврейському кварталі Львова. Read the rest of this entry »

Tags:

Сьогодні обговорять вплив громадських слухань на прийняття рішень міської ради

У Львові сьогодні відбудеться круглий стіл “Громадські слухання як інструмент впливу на прийняття рішень міської ради”. Захід проводитимуть у Львівській міській раді (пл.Ринок,1), к. 230. Початок о 17.00 год. Read the rest of this entry »

Tags: