Archive for category Цитадель

Странам, пострадавшим от фашизма, руководству УЕФА

(c)

В первые часы понедельника, 30 июня 1941 г. части 101-й немецкой дивизии маршировали по ул. Академической (теперь просп. Шевченко) во Львове. А уже в 4 часа 20 минут на Цитадели* затрепетал Reichkriegsflagge…

________________________________________

*Цитадель — укрепление вблизи центра Львова. Решение о его строительстве было одобрено австро-венгерским правительством после волны революций 40-х гг. XIX в. в Европе (подавления польского восстания во Львове в 1848 г.).

Цитадель расположена на широком плато, охватывающем вершины трех гор — Калича, Пелчинская и Шембека (Вроновских).

Сооружения выложены из кирпича, окружены рвом и земляным валом, который в наше время утрачен.

5 июля на территории Цитадели был создан Konzentrationslager der Standarte 328, или Шталаг-328, площадью приблизительно 20 га.

С декабря 1942 г. Цитадель становится одним из подлагерей дисциплинарного лагеря (Straf-Kompagnie) Шталаг-325 в Раве-Русской…. Read the rest of this entry »

Зустріч громадськості Львова з експертами ЮНЕСКО

Вчора, 4 березня, відбулася зустріч громадськості Львова з експертами ЮНЕСКО Гансом Каспарі та Петером Штрассером. Два дні ними опікувалася міськрада і водила їх Львовом. Зустріч вони розпочали зі своїх вражень. Експерти ЮНЕСКО призналися, що їхнє найбільше враження – вікна. Говорячи про чуму пластикових вікон в історичному центрі, політкоректні експерти, похитавши головою, вжили слово “шокуюче”.

Однак головною інтригою зустрічі було не це, Read the rest of this entry »

Львівська ОДА заборонила забудову «Цитаделі»

(c) obk

Обласна міжвідомча комісія у справах увічнення пам’яті жертв воєн та політичних репресій ухвалила рішення про недопущення будівництва готельно-розважальних та господарських споруд на території історико-культурного комплексу “Цитадель” у Львові. Рішення про дозвіл на забудову раніше було ухвалено виконкомом Львівської міської ради. Про це повідомляє прес-служба Львівської облдержадміністрації. Read the rest of this entry »

Tags:

Жители Львова выступили против бизнес-центра на месте концлагеря

(c) Взгляд, 27 ноября 2009, 15:51

Против строительства властями Львова отеля и бизнес-центра на месте фашистского концлагеря «Шталаг-328-Цитадель» впервые вместе выступили ветераны-фронтовики, представители нацменьшинств, левые и украинские националисты. Read the rest of this entry »

Tags:

СБУ офіційно інформує про те, що на території Львівської цитаделі розстрілювали полонених і спалювали їхні тіла

(c) ZIK

Управління Служби безпеки України у Львівській області розглянуло відкритого листа, у якому громадськість висловила стурбованість проведенням конкурсних процедур з майбутнього будівництву конгрес-готелю у м. Львові на території історико-культурного ландшафтного комплексу «Цитадель», і надіслало відповідь депутату Львівської міськради Вірі Лясковській, – про це сьогодні, 7 грудня повідомив кореспондент ЗІКу. Read the rest of this entry »

Танці на кістках: Цитадель забудують кіноконцертним комплексом

Львівський портал / 07.12.2009 15:55

У роки Другої світової війни на території сучасного історико-культурного ландшафтного комплексу «Цитадель» було закатовано до 200 тисяч військовополонених антигітлерівської коаліції, згодом своїх в’язнів на цій території мордував НКВД, проте цілком реально, що уже через кілька років на кістках убитих співатимуть та танцюватимуть. Read the rest of this entry »

Tags:

Во Львове защищают Демьянюка и сдают номера в газовой камере

Cюжет, снятый недавно во Львове репортёрской группой телеканала “Россия” (РТР), в частности, и о тенденции львовских властей к застройке территории Цитадели несовместимыми с её историей комплексами.

Сюжет и текст на сайте РТР

РТР про Цитадель на Youtube (копия, только видео)

Звернення греко-католицької громади Бостона до депутатів Львівської міської ради

Read the rest of this entry »

Tags:

Цитадель інкорпорейтед

З тридцяти дев’яти львів’ян тільки дев’ятеро дали більш-менш задовільну відповідь на моє друге запитання: «Чи знаєте Ви, де у Львові є Цитадель?»

Громада просить Президента захистити Цитадель

Учасники Дискусійного Форуму «Проблеми збереження та розвитку території
ландшафтно-архітектурної пам’ятки «Цитадель», що відбувся у Львові 18 вересня, прийняли звернення до президента України Віктора Ющенка, в якому просять його не допустити плюндрування Цитаделі. Read the rest of this entry »