Archive for category Спільнота

Львівська міськрада втягнула представників ЮНЕСКО у серію скандалів

Скандальним, з огляду на одіозну діяльність львівської мерії, видався кількаденний візит до Львова експерта ЮНЕСКО Ганса Каспарі та представника Центру світової спадщини Петера Штрассера, яких міські чиновники використали для дезинформації громадськості. Read the rest of this entry »

Зустріч громадськості Львова з експертами ЮНЕСКО

Вчора, 4 березня, відбулася зустріч громадськості Львова з експертами ЮНЕСКО Гансом Каспарі та Петером Штрассером. Два дні ними опікувалася міськрада і водила їх Львовом. Зустріч вони розпочали зі своїх вражень. Експерти ЮНЕСКО призналися, що їхнє найбільше враження – вікна. Говорячи про чуму пластикових вікон в історичному центрі, політкоректні експерти, похитавши головою, вжили слово “шокуюче”.

Однак головною інтригою зустрічі було не це, Read the rest of this entry »

Акція, що повинна була відбутися в п’ятницю, переноситься

Ми попередньо проанонсували серед друзів спільноти, що у п’ятницю відбудеться чергова акція “Збережи старий Львів”. Повідомляємо, що вона переноситься через незалежні від нас причини. Про нову дату повідомимо, як тільки вона стане відомою.

Популяризуємо тему збереження старого Львова

Сьогодні, в середу 23 вересня, відбулося одразу дві акції за участю “ЗСЛ”. Біля Львівського національного університету активістки “Збережи старий Львів” інформували перехожих про проблеми пам’яток архітектури та загрози, що нависли над нашим містом. Вони роздавали листівки та спілкувалися з зацікавленими.

В той же час в Українському Католицькому Університеті відбулася лекція голови Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрія Салюка, на якій обговорювалися ті самі проблеми. Лекцію було задумано та організовано активістом “Збережи старий Львів”. Ми плануємо проводити такі зустрічі також в інших навчальних закладах Львова.

Паспяховы досвед абароны архітэктурнай спадчыны ў Львове

(с) Сцяпан Стурэйка

Як гэта стала магчымым? Інтэрв’ю з мясцовымі актывістамі кампаніі па абароне аўтэнтычнага гарадскога асяроддзя. Read the rest of this entry »

Tags:

Активісти зустрілися з журналістом польської “Газети Виборчої”

Сьогодні, 6 серпня, в приміщенні Центру міської історії Східної Євопи відбулася зустріч із Іренеушем Даньком, журналістом краківської філії “Gazety wyborczej”.

На цій зустрічі активісти ініціативи “Збережи старий Львів” розповіли панові Іренеушу про найгарячіші конфлікти, пов’язані з будівництвами історичного центру Львова. Було проведено презентацію про історичну, архітектурну та природну пам’ятку – Цитадель, якій загрожує будівництво готельно-розважального комплексу. Польський журналіст також цікавився історією та діяльністю ініціативи “Збережи старий Львів”.

Іренеуш Данько планує сьогодні зустрітися із представниками львівської влади та дізнатися їхню точку зору на недавні будівельні скандали.

“Gazeta Wyborcza” – одне з найвпливовіших польських періодичних видань.

Інвестор: З “бункером” покінчено

Готель на розі вулиць Вірменська та Краківська не буде будуватися за проектом Губерта Германа, який був представлений раніше. Про це ініціативі “Збережи старий Львів” повідомив президент компанії “Будінвест” Віктор Коць. Причиною відмови інвестора від проекту австрійського архітектора був широкий протест львівської громадськості. “Концепцію Губерта Германа відхилено, берем за основу концепцію Політехніки. З “бункером” покінчено”, сказав пан Коць. Read the rest of this entry »

… гаряче влітку у Львові…

(с) Ірина Котлобулатова, 23.07.2009

Цьогорічне спекотне літо у Львові означено війною між міською владою та неформальною групою захисників древнього міста, які відкрито виступили з акціями протесту.   Read the rest of this entry »

Słuchania co do przyzslego zagospodarowania Cytadeli

(c) Iryna Kotlobulatova 23.07.2009

22 lipcа w Radzie miejskiej odbyły sie słuchania co do przyzslego zagospodarowania Cytadeli.
Głównym tematem przyszlego urządzenia terenu Cytadeli była budowa hotelu w północnej części wzgorza w kotlinie między górami Wronowskich oraz Kalecza (w ogóle, między pierwszą i drugą maksymilianska wieżami). Read the rest of this entry »

Tags:

Жаркое лето во Львове

(с) Ирина Котлобулатова, 23.07.2009.

Нынешнее жаркое лето во Львове ознаменовано войной между городской властью и неформальной группой защитников древнего города, которые открыто выступили с акциями протеста против произвола властей. Read the rest of this entry »

Tags: