Archive for category Різне

Прокуратура выявила незаконную передачу земель заповедника Тустань под застройку

(c) korrespondent.net

Прокуратура Львовской области возбудила уголовное дело по факту незаконной передачи земельного участка размером в 0,4 га на территории заповедника Тустань. Read the rest of this entry »

Tags:

Янукович предлагает создать фонд охраны Львова

(c)

Президент Украины Виктор Янукович предлагает создать Благотворительный фонд по охране культурного наследия Львова.

Об этом идет речь в расширенном поручении Януковича по проблемам Львовской области, сообщили в пресс-службе Президента. Соответствующее поручение правительству глава государства подписал в понедельник (14.06.2010).

Read the rest of this entry »

Tags:

НЕЗАКОННУ ЗАБУДОВУ РОЗПОЧАТО В ЗАПОВІДНИКУ «ТУСТАНЬ»

(c) community.livejournal.com/misto_lviv

Ось так виглядала ця галявина, на якій під час фестивалю розміщувались торгівці до копання котловану під готель прямо перед скельним комплексом і в межах забороненої для ведення будівництва зоні.

Ось так виглядала ця галявина, на якій під час фестивалю розміщувались торгівці до копання котловану під готель прямо перед скельним комплексом і в межах забороненої для ведення будівництва зоні.

Ось так виглядала ця галявина, на якій під час фестивалю розміщувались торгівці до копання котловану під готель прямо перед скельним комплексом і в межах забороненої для ведення будівництва зоні.

Read the rest of this entry »

Tags:

Законодавці вимагають жорсткішої відповідальності за зневажання культурної спадщини

(с) ZIK

Законом України№ 3190-VІ 11 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони культурної спадщини» зроблено крок до вдосконалення чинного законодавства України у сфері охорони культурної спадщини, – про це сьогодні, 17 травня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Закон, що його 11 травня у повторному другому читанні прийняла Верховна Рада, спрямований на підвищення відповідальності за порушення його вимог, уточнення повноважень державних органів охорони культурної спадщини, положень щодо збереження пам’яток історії та культури та діяльності історико-культурних заповідників тощо. Read the rest of this entry »

Tags:

Мер Садовий проти відновлення у Львові Державного історико-архітектурного заповідника: хоче урядувати безроздільно

(с) ZIK

У той час, як на всіх пам’яткоохоронних зібраннях лунають висловлювання про те, що зарадити ефективнішому збереженню архітектурної спадщини Львова має Державний історико-архітектурний заповідник, міський голова Андрій Садовий просить скасувати розпорядження Кабміну про відновлення діяльності дирекції заповідника, – про це сьогодні, 17 травня, повідомив кореспондент ЗІКу. Read the rest of this entry »

Tags:

Евро-2012: Во Львове не хватает гостиниц

(c) korrespondent.net
По подсчетам экспертов УЕФА, для проведения Евро-2012 Львову нужны дополнительные номера.

В частности, это 73 номера в пятизвездочных отелях, 261 – в четырехзвездочных, 520 – в трехзвездочных.

Об этом 29 апреля во время дискуссионной панели Евро-2012: толчок в развитии инфраструктуры и формирования позитивного инвестиционного климата в рамках Весеннего Делового Форума сообщил внештатный советник городского головы по вопросам гостиничного хозяйства Иван Лунь. Read the rest of this entry »

Tags:

Фальсифікації у забудові львівського парку „Знесіння” тривають

(c) ГО ЦППД „СІМ”

Львів’яни вкотре стали свідками неприхованих фальсифікацій з боку певних політичних сил та комерційної структури, що має намір забудувати частину унікальної території Львівського регіонального ландшафтного парку „Знесіння” усупереч потрійному охоронному статусу цієї території.

Цього разу ефективним – і це доводиться констатувати з подивом і жалем – інструментом фальсифікацій стали громадські слухання проекту містобудівної документації, що стосується ідеї зведення будинкового кварталу в парку „Знесіння”, та висвітлення самого перебігу цих громадських слухань у пресі. Read the rest of this entry »

Tags:

ЮНЕСКО може показати жовту картку Україні

(c) ZIK

Думати про високі етоси реставраційного фаху та моральні засади пам’яткоохоронної діяльності закликав учора своїх колег президент Національного комітету ІКОМОС Микола Яковина під час перебування у Львові, – про це сьогодні, 19 квітня повідомив кореспондент ЗІКу.
У неділю, 18 квітня, Микола Яковина у приміщенні Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії і культури узяв участь у ініційованій львівським скульптором та сценографом Олександром Оверчуком акції «Запали свічку за втраченою пам’яткою», що була приурочена до Міжнародного дня пам’яток та історичних місць.

Як зазначив Микола Яковина, за тієї руйнаційної навали, від якої потерпають пам’ятки, гріхом виглядало б поздоровлення зі святом, бо немає дня, коли б в Україні не фіксувалося якесь порушення пам’яткоохоронного законодавства.

«Зараз ми очікуємо на виважені висновки інспекторів ЮНЕСКО, які приїжджали до Львова. Як то не прикро, але вони цілком справедливо можуть показати Україні жовту картку», – спрогнозував Микола Яковина.

Tags:

Пам’яткоохоронці вимагають від міністра культури захистити пам’ятки у середньовічному єврейському кварталі Львова

(c) ZIK, 19.04.2010

Керівник програми моніторингу Державної пам’яткоохоронної політики Ярина Ясиневич у листі від 16 квітня звернулася до міністра культури і туризму України Михайла Кулиняка з проханням простежити за неухильним дотриманням пам’яткоохоронного законодавства з боку львівської влади та орендарів ділянки на вул. Федорова у Львові, де, за запевненням мера Андрія Садового, цього тижня розпочинаються роботи із спорудження готелю до «Євро-2012». Про це сьогодні, 19 квітня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Звертаючись до міністра культури і туризму України Михайла Кулиняка, Центр правових та політичних досліджень «СІМ», який реалізовує програму моніторингу державної пам’яткоохоронної політики із залученням українських та міжнародних експертів, клопочеться долею будинку №28 на вул. Федорова у Львові, приреченого на розбирання.

Текст цього листа був надісланий до відома також міністру Мінрегіонбуду В. Яцубі, глові Державної служби з питань національної спадщини. М. Кучеруку, начальнику управління архітектури, головному архітектору м. Львова Ю. Криворучку та начальнику управління охорони історичного середовища Львова Л. Онищенко-Швець Read the rest of this entry »

Tags:

Гриценко просит Януковича запретить строительство в историческом центре столицы

(c)

Лидер Гражданской позиции, глава парламентского комитета по вопросам нацбезопасности и обороны Анатолий Гриценко просит Президента Виктора Януковича возобновить действие указа №208 от 15 марта 2007 года, согласно которому Киевской горгосадминистрации поручено ввести запрет на строительство высотных зданий в исторической части города. Read the rest of this entry »

Tags: ,